Květinový obal dokáže zázraky

Všimli jste si, že můžete mít klidně nevýraznou pokojovou rostlinu, ale když jí dáte ten správný obal, stane se z ní najednou kráska, kterou všichni obdivují?

Třeba takový zelenec (Chlorophytum) je sám o sobě zajímavý, ale pokud ho zavěsíme do koše či závěsného květináče tak, aby jeho nové výhonky mohly z rostliny splývat přirozeně dolů, pak se z něj stane květina číslo jedna, kterou upoutá každého návštěvníka.

Nebo třeba obyčejný hrníček na kafe. Zkuste do něj vysadit drobné pokojové rostliny různého druhu a seskupit je k sobě. Vznikne zajímavá kompozice, která se bude dobře vyjímat třeba na komodě nebo vyvýšeném stolku.

www.pinterest.com

Úplně nejkrásnější jsou květinové obaly z přírodních materiálů, např. z proutí, pytloviny, sisalu apod. Konkurovat ovšem nemohou tomuto skvostnému kusu dřeva s nádherně rozkvetlými broméliemi a tilandsiemi. To je pak opravdová nádhera.

www.houseplants.gardenites.com

Ale nemusíme chodit ani do lesa na dřevo, abychom si byt vyzdobili něčím zvláštním. Stačí jeden nápad osázet klasické orchideje do větší sklenice tak, aby byly vidět jejich kořeny. Rozhodně zajímavý nápad…

www.misskopykat.blogspot.com

A pokud váš byt snese něco honosnějšího a máte dostatek prostoru, bylo by škoda nepoužít na výzdobu elegantní květinové obaly, které se dnes již dají sehnat v internetových obchodech. Nejsou zrovna nejlevnější, ale ten dojem z nich rozhodně stojí za to.

Určitě se mnou budete souhlasit, že takovýto květinový obal pozvedne image celé místnosti. Hodí se nejen do koupelny (jako v tomto případě), ale krásně by se vyjímal v nějaké firemní hale, přednáškovém sále apod. Ale klidně i v obývacím pokoji s nádhernou rostlinou uvnitř.

www.plantiqueinc.com

Až budete příště přemýšlet nad obaly pro své zelené miláčky, popusťte uzdu své fantazii a nechte se inspirovat něčím novým. Uvidíte, kolik nápadů se ve vás skrývá. 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.