Tyhle kopřivy vás nespálí!

Také pamatujete dobu, kdy tyhle „kopřivy“ byly vidět snad v každém okně? Vzpomínám si, že jsme doma měli několik druhů a velmi snadno a rychle se daly množit stonkovými řízky.

Coleus neboli africká kopřiva je totiž velmi odolná a nenáročná rostlina a mohou ji pěstovat i úplní začátečníci.

Tyhle úžasně barevné rostlinky rostou poměrně rychle a brzy vám udělají spoustu parády. Pocházejí z tropické Afriky a Asie, kde rostou jako keře. V domácnosti mohou dosahovat výšky až 60 cm, ale pak je lepší starší exempláře seříznout, aby jejich větve nevyholovaly.

Světlo

Kopřivy mají rády světlé stanoviště (ne přímé slunce), ale spokojí se i s polostínem. Jsou opravdu odolné a nenáročné. Pokud by byly umístěné v trvalejším stínu, nebude jim to vadit, pouze jejich listy ztratí své charakteristické zbarvení a zezelenají.

Teplota

Stačí jim běžná pokojová teplota, nevadí jim ani teplotní výkyvy. Neměly by být umístěné na přímém slunci, které je může popálit a substrát by mohl příliš rychle vysychat.

Zálivka

Kopřivám vyhovuje zálivka odstátou vodu, substrát by neměl nikdy příliš vyschnout. Ideální je ho udržovat mírně vlhký, ale pozor na přelití. Kopřivám dělá dobře zvýšená vlhkost vzduchu, ale obejdou se v pohodě i bez ní.

Návrh na aranžmá

Vzhledem k tomu, že kopřiva je nápadná svým výrazným zbarvením listů, umístíme ji do květníku nenápadných barev, nejlépe pastelových tónů, které nebudou rušit celkový dojem. Krásně se vyjímá několik druhů kopřiv vedle sebe nebo přímo v jedné velké misce či truhlíku.

www.parkseed.com

Inspirace pro aranžmá pokojových rostlin zde.

Tak ať se vám pěstování daří a kopřivy vám dělají jenom radost! 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.