Změňte nudnou chodbu v zelenou oázu

Hledáte inspiraci, jak vylepšit váš interiér? Potřebujete oživit některé prostory, ale nevíte, co by jim dodalo ten správný dojem?

Co takhle zkusit využít energii rostlin?

Pohled na pokojové rostliny je příjemný a zelená barva dodá šmrnc každému volnému prostoru. Pojďme se na to podívat…

Máme zde prostornou chodbu, která je celkem dobře osvětlená a dopadá sem rozptýlené sluneční světlo. Proto se nemusíme bát sem umístit vzrostlé druhy pokojových rostlin, které potřebují dostatek světla pro svůj růst.

A jaké druhy jsou tedy vhodné?

Pokud máte možnost, doporučuji koupit již vzrostlé rostliny, které budou svým vzhledem působit krásně dekorativně.

Umístění č. 1

Do těchto světelných podmínek, kam nedopadají přímé sluneční paprsky, ale jen rozptýlené světlo, se hodí Ficus benjamina, který má poměrně rychlý počáteční růst a můžeme jej zastřihávat do požadovaného tvaru. Volíme druh s celozelenými listy místo s panašovanými, vzhledem k tomu, že v zimě na tomto místě (č.1) nebude až tolik slunečního svitu. Pro celozelenou variantu toto postačuje, pro variantu s bíle panašovanými listy by mohl být daný prostor nedostačující a mohl by strádat. A to hlavně v zimě, kdy je světla méně.

Umístění č. 2

Vidíte sami, že sem dopadá poměrně dost slunečního světla, a proto jsem vybrala poměrně rostoucí světlomilný druh Syngonium s bíle panašovanými listy. Tato rostlina je velmi dekorativní a doporučuji ji vždy vyvázat k opoře. Tou může být kůl či treláž, kolem nichž dokáže Syngonium vytvořit krásně olistěný popínavý keřík.

Umístění č. 3

Na stanovišti nejblíže světlu jsem doporučila Beucarneu, lidově zvanou „sloní noha“ díky svému u kořene zesílenému kmínku, který slouží jako zásobárna vody a živin. Mám ji moc ráda, protože je nádherná svým vzhledem, dorůstá do výšky kolem 1 metru a na konci kmínku vytváří jakýsi chochol s „rozcuchanými“ listy.

Vedle dveří by se hodila i květinová polička

V bodě č. 3 nemusí být nutně vysoká rostlina, ale pěkně by působila i polička na květiny nebo komoda. Posuďte sami…

Druhy, které by se na ni hodily, vybereme zase někdy příště. 🙂

Přeji mnoho radosti s vašimi zelenými kamarády.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.